Nerezové zábradlí

Specifický druh zábradlí je nerezové zábradlí. Takové zábradlí má jako nosnou konstrukci většinou nerezové sloupky a někdy také příčné nerezové tyče. Nerezové zábradlí vyniká především svoji neobyčejnou elegancí a lehkostí. Hodí se především do moderních až reprezaentativních prostor. Pokud máte rádi elegantní a svěží design, nemáte lepší volbu, než si zvolit nerezové zábradlí.

 

Matriály na výrobu nerezového zábradlí

Nerezové zábradlí se vyrábí z ušlechtilé nerezové oceli. Podle způsobu použití nerezového zábradlí se volí také tloušťka a profil zábradlí. Tento údaj u zábradlí je velice důležitý kvůli způsobu ukotvení zábradlí. Zvolená profil zábradlí nesmí být ani moc malý, ani moc velký. Chybou u zábradlí je i příliš vélká předimenzovanost zábradlí.

Jako doplňkové materály u zábradlí se nejčastěji prosazuje sklo. Sklo v kombinaci s nerozovými prvky tvoří nádhérnou harmonii. Při výrobě nerozového zábradlí se nejčastěji používá tvrzené sklo. To může být různě tónované, záleží také na celkovém designu interiéru, kde bude nerezové zábradlí umístěno.

Neobvyklé nejsou u nerezového zábradlí ani kombinace se dřevem nebo plastem. Velmi časté jsou kombinace, kdytělo a nosné části nerezového zábradlí jsou z nerezového kovu a horní madlo zábradlí je dřevěné. Nerezové zábradlí je velice variabilní. Prakticky si můžete vymyslet jakoukoli kombinaci, u nerezového zábradlí neexistují žádná omezení.

 

Jak se nerezové zábradlí vyrábí

Na začátku přípravy výroby nerezového zábradlí je nejdříve nutné esteticy usadit zábradlí do stávajícího protoru, ať už se bude jednat o prostory venkovní nebo bude zábradlí umístěno v interiéru. K tomu poslouží zaměření a následný 3D počítačový model. Přímo v počítači pak zkušený projektant odladí všechny detaily a nesrovnalosti. Pokud je toto hotovo, dostane zákazník cenovou nabídku navrženého zábradlí. Pak už nic nebrání tomu, aby nerezové zábradlí začalo vyrábět.

Nejkrásnější okamžik nastává ve chvíli, kdy se můžete nového nerezového zábradlí poprvé dotknout. Ten pocit, kde se prodejte po schodišti a opíráte se o nové nerezové zábradlí, je neopakovatelný.

 

Nejčastější typy nerezového zábradlí

Podívejte se na nejčastější a nejvyráběnější typy nerezového zábradlí.

 

 

Na podstránce galerie najdete vyčerpávající galerii nerezového zábradlí.

 

 


© Tyto stránky vyrobilo Grafické studio Ostrava / radek(at)goj.cz / 603 493 125